Контрбатарейна боротьба

Контрбатарейна боротьба

Контрбатарейна боротьба це сукупність дій розвідки та управління вогнем артилерії, направлена на знищення або подавлення ворожої артилерії. Це складний комплекс з засобів вогневого ураження, а саме гармат, САУ, РСЗВ та засобів розвідки та управління.

Якщо з засобами ураження все зрозуміло, то розвідка має дуже багато граней. Всім відомі дрони, БПЛА. Дехто чув про супутники. Мало хто знає про те, що розвідку можуть робити живі люди на землі, використовуючи оптичні прилади, лазерні далекоміри та інше.

Звісно, ворог робить все щоб їхню артилерію ми не помітили. Вкапується в землю, маскується, використовує мобільні системи типу Нона, або навіть міномет змонтований на вантажівку.

Останнім часом вони налагодили виробництво макетів зі сталі та дерева. Це повнорозмірний макет САУ чи гаубиці, розрахований на те, щоб ми витрачали час, розшукуючи справжні цілі та високовартісні боєприпаси на ці макети.

З огляду на це треба мати засоби розвідки, які дозволяють точно визначити місцезнаходження реальних ворожих САУ, танків, мінометів.

В цьому проекті ми представляємо новий підхід, а саме використання аудіометричної системи зі Штучним Інтелектом.

Вона складається з 2 основних елементів – групи датчиків, які передають аудіодані на серверну ферму. Серверна ферма використовує ціле сімейство алгоритмів, від всім відомої тріангуляції до спеціально розроблених для цього проекту.

За допомогою метеостанції робиться коригування з поправкою на вітер та інші погодні умови.

Коли ворог відкриває вогонь, то вже немає сумнівів, що десь поруч є справжня артилерійська система.

Швидкість розрахунків вимірюється секундами, тобто у цілі мало шансів покинути вогневу позицію до моменту її визначення.

Після цього у артилериста є координати цілі і її тип, а в довідник системи внесені звукові відбитки всіх ворожих САУ, гармат, танків, мінометів, щоб максимально точно визначити тип цілі.

Плюсом системи є повна незалежність від погодних умов, від засобів РЕБ противника, від засобів ППО, які можуть збити високовартісний дрон.

Крім того, система пасивна. Для моніторингу ситуації не потрібно тримати в повітрі БПЛА, а система в режимі очікування знаходиться постійно, і як тільки ворог відкриє система про це повідомить оператора.

Система видає ймовірні координати цілі, після чого артилеристи вже можуть робити дорозвідку за допомогою інших засобів. Коли вже на руках буде підтвердження цілі з інших джерел приймається рішень про її ураження.

Ще матеріали

Всі
Тут поки нічого немає

Написати або підписатись

Напишіть нам, якщо у вас є ідеї, або вам щось потрібно. Також можете залишити свою пошту, а ми повідомлятимемо про наші новини

Напишіть нам, якщо у вас є ідеї, або вам щось потрібно

Залиште свою пошту, а ми
повідомлятимемо про наші новини

Дякуємо за питання

Ваше повідомлення щойно з'явилося в моїй папці "Вхідні".
Поговоримо з вами пізніше!

Дякуємо за підписку

Ми повідомлятимемо вам про наші новини

Оформити підписку

Один раз Щомісячно
Продовжити
Скасувати підписку можна написавши нам на hello@reactivepost.org. Перекази на рахунок організації є благодійними внесками та не повертаються платникам.